05.03.2021 14:35 24 NW

Zamknięte galerie, instytucje kultury... - Pomorskie z nowymi obostrzeniami [ANKIETA]

Źródło:Kancelaria Premiera/twitter

Ziścił się najgorszy scenariusz dla województwa pomorskiego. Od kilku tygodniu nasz region znajdował się w czołówce dobowych zachorowań na COVID-19. Tym samym, decyzją rządu, ponownie zamknięte zostają instytucje kultury, obiekty sportowe czy galerie handlowe.

Wycofujemy luzowania, które zastosowaliśmy na początku roku - zapowiedział podczas piątkowej (5 marca) konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od soboty 13 marca w województwie pomorskim zamknięte zostaną kina, filharmonie, galerie sztuki, baseny czy muzea i hotele, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona. Decyzja podjęta została ze względu na stale rosnącą liczbę dobowych zachorowań. Obecnie w Pomorskim na 100 tys. mieszkańców dzienna liczba nowych przypadków wynosi 44,6.

Nowe obostrzenia obowiązywać będą do 20 marca. Niewykluczone, że zostaną wydłużone tak jak w przypadku woj. warmińsko-mazurskiego.

Ponadto pojawią się zmiany w nauczaniu uczniów klas I-III. Dzieci uczyć będą się w systemie hybrydowym.

Główny argument na poluzowanie trybu zdalnego to przede wszystkim szczepienie nauczycieli, które do 13 marca będzie praktycznie zakończone - wyjaśnia minister zdrowia.

Źródło:Kancelaria Premiera/twitter

Rząd zapowiedział, że teraz nowe decyzje odnośnie poszczególnych regionów podejmowane będą raz w tygodniu. W pozostałych regionach sytuacja pozostaje bez zmian do 28 marca.

Źródło:Kancelaria Premiera/twitter


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24