12.03.2021 17:30 29 NW COVID-19

Od soboty Pomorze z podwyższonymi obostrzeniami

Źródło:gdańsk.pl

Przypominamy, że w związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w Pomorskim od soboty (13 marca) obowiązywać będą ograniczenia. Wprowadzona zostaje nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych, zamknięte będą hotele, ośrodki kultury, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona.

Nie przez tydzień – tak jak zapowiadano na początku, a póki co przez dwa tygodnie (do 28 marca) w województwie pomorskim obowiązywać będą obostrzenia.

Podwyższone restrykcje obowiązują już w woj. warmińsko-mazurskim. Do niego dołączyło Pomorze, a także woj. mazowieckie i lubuskie. Decyzje te podyktowane są znacznym wzrostem liczby osób zakażonych COVID-19.

Obostrzenia

Nauką stacjonarną nie nacieszyły się dzieci. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczyć będą się hybrydowo. Nie wykluczone także, że taka forma nauki nie potrwa 2 tygodnie, gdyż obostrzenia mogą zostać wydłużone.

Odbijemy się także od drzwi wszelkich ośrodków kultury. Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie sztuki, a także kasyna. Nie skorzystamy również z basenów (z wyjątkiem tych, które wykonują działalność leczniczą i dla członków podróży służbowych), saun czy solariów.

Swoją działalność zawiesić muszą także kluby fitness i siłownie. Jeśli chodzi o galerie handlowe, to tak jak przy wcześniejszych obostrzeniach otwarte pozostaną sklepy spożywcze, aptek i drogerie, salony prasowe, księgarnie i sklepy zoologiczne. Działać nadal będą mogły także zakłady fryzjerskie, optyczne czy bankowe. Zakupy zrobić będzie można także w sklepie budowlanym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24