23.03.2021 09:30 4 raz/UM Wejherowo

Mimo obostrzeń na boiskach można pokopać piłkę

źródło: UM Wejherowo

To dobra informacja dla młodych – i nie tylko – miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Mimo zaostrzonych obostrzeń, jakie obowiązują m.in. na Pomorzu w związku z epidemią koronawirusa (m.in. nauka zdalna dla wszystkich uczniów), wejherowscy urzędnicy przypominają, że boiska na terenie miasta nadal są dostępne.

Coraz dłuższe dni, coraz wyższe temperatury. Prawdziwa, ciepła, zielona wiosna powoli nadciąga na Nordę. Taki czas sprzyja aktywności na świeżym powietrzu – nie tylko w parkach i lasach, ale i na boiskach. Wiele osób jednak może myśleć, że w związku z epidemią koronawirusa – tak jak przed rokiem – obiekty te pozostają zamknięte.

Dlatego wejherowski urząd miejski przypomina, że w związku z wprowadzeniem zaostrzonych obostrzeń, zamknięte zostały hale sportowe. Ale urzędnicy podkreślają, że w Wejherowie dostępne są dla wszystkich mieszkańców boiska zewnętrzne, m.in. przy ul. Partyzantów (Jamajka), przy ul. Mostnika (Osiedle Sucharskiego) i przy ul. Nanickiej (przy Szkole Podstawowej nr 8).

Boiska ze sztuczną nawierzchnią są dostępne za darmo dla wszystkich mieszkańców, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24