02.04.2021 10:30 0 raz/KPP Lębork

Demolował sklep, obrażał policjantów

źródło: KPP Lębork

Lęborscy mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, który porozbijał w sklepie butelki z alkoholem i znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Grozi mu kilkuletni pobyt „za kratami”.

Ostatniego dnia marca wieczorem dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony przez pracowników miejscowego dyskontu o nietrzeźwym mężczyźnie, który rozbija na terenie sklepu butelki z alkoholem. Na miejsce skierowani zostali policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna chciał wyjść ze sklepu z alkoholem, za który nie zapłacił, a gdy ekspedientki zablokowały drzwi wyjściowe, wpadł w szał i zdejmował z półek butelki, rzucając nimi o podłogę – opisuje asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Na tym nie koniec. Agresywny 28-latek nie wykonywał poleceń interweniujących policjantów, więc ci musieli go obezwładnić. Natomiast podczas transportu do komendy mężczyzna był wulgarny i obraźliwymi słowami znieważył policjantów.

Pijany 28-latek spędził noc w policyjnej celi. Usłyszy zarzuty przestępstwa umyślnego zniszczenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy. Najprawdopodobniej odpowie również za usiłowanie kradzieży alkoholu. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie KPP Lębork z 1 kwietnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24