03.04.2021 18:25 9 WH/zrzutka.pl

'Dar Pucka' przejdzie metamorfozę - potrzebne środki na remont

Źródło: zrzutka.pl

Jacht 'Dar Pucka' trwale wpisał się w historię miasta. Przez wiele lat zwyciężał w różnego rodzaju regatach. W najbliższym czasie żaglowiec przejdzie remont. Powstała internetowa zbiórka na ten cel - brakuje ponad 6 tys. złotych.

'Dar Pucka' został zbudowany w 1988 roku w stoczni Conrada w Gdańsku. Dzisiaj jest własnością Klubu Sportowego Zatoka Puck.

Jacht świetnie sprawdza się w każdych warunkach morskiego rejsu, a rasowa linia kadłuba podkreśla jego regatowe zacięcie. Jednostka potrzebuje renowacji, trochę pracy i serca włożonego w naprawę - czytamy w opisie internetowej zbiórki.

'Dar Pucka' musi przejść prace remontowe. W planach jest remont silnika, odnowienie wnętrza, naprawa sterociągów oraz uszczelnienie żaglowca. Renowacja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków żeglugi. Potrzeba 10 tys. złotych. W tym celu powstała internetowa zbiórka. Jak na razie udało się zebrać blisko 4 tys. złotych.

Jacht wpisał się w tradycję Pucka. Przez wiele lat sprawdzał się w każdych warunkach morskiego rejsu oraz zwyciężał w różnego rodzaju regatach. Teraz ludzie dobrej woli mogą mu pomóc przywrócić dawny blask.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24