06.04.2021 10:32 19 raz

Drogi pełne dziur, uszkodzone zawieszenia

fot. Czytelnik n24

Mieszkańcy m.in. miejscowości Sławoszynko nie mają łatwego życia. Jak nie na kłopoty z odśnieżaniem dróg dojazdowych do domów, to skarżą się na liczne dziury, które przyczyniają się do niszczenia pojazdów. Jednak, jak zapewniają władze gminy Krokowa, po świętach „gruntówki” mają zostać wyrównane.

Przypomnijmy, po tym, jak w lutym Kaszuby Północne przykryła gruba pokrywa śniegu, zwrócili się do redakcji portalu nadmorski24.pl mieszkańcy ulicy Wesołej w miejscowości Sławoszynko. Jak opisywali, byli niemal odcięci od świata.

Drogi i chodniki są zasypane. Piaskarka przejeżdża raz na dobę i zaraz znowu gromadzi się śnieg. Starsze osoby nie mają jak wyjść z domu, podobnie jak matki z wózkami z dziećmi. Mimo interwencji w urzędzie gminy nikt nic nie robi, aby poprawić sytuację – denerwował się w połowie lutego jeden z mieszkańców gminy Krokowa. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Gdy śniegi stopniały, mieszkańcy stanęli w obliczu kolejnego kłopotu...

Drogi są w fatalnym stanie. Same dziury. Nie dość, że trudno przejechać, to jeszcze jazda po takich wybojach niszczy zawieszenia naszych samochodów – informował pod koniec marca Czytelnik.

Gmina Krokowa realizuje zadanie odtworzenia uszkodzonych nawierzchni dróg gruntowych znajdujących się na administrowanym terenie na podstawie umowy zawartej z wykonawcą. Prace naprawcze wykonywane są w podziałem na poszczególne sołectwa. Ponadto informuję, że w gminie Krokowa jest kilkadziesiąt kilometrów gruntowych dróg publicznych i wewnętrznych. Nadmieniam że ulica Wesoła w miejscowości Sławoszyno jest drogą gruntową wewnętrzną i usunięcie nierówności w jej nawierzchni realizowane będzie wraz z pozostałymi drogami gruntowymi w tej miejscowości po okresie świątecznym - poinformował Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Jak dodał włodarz, „infrastruktura w gminie Krokowa jest ubezpieczona i ustalenie zasadności zadośćuczynienia poszkodowane za powstałą szkodę pozostaje w gestii ubezpieczyciela".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24