06.04.2021 12:30 0 NW/siepomaga.pl

Mieszkanka powiatu wejherowskiego choruje na nowotwór złośliwy. Potrzebne jest wsparcie finansowe

Źródło:siepomaga.pl

59-letnia mieszkanka Bojana usłyszała druzgocącą diagnozę: złośliwy nowotwór mózgu, glejak IV stopnia niewiadomego pochodzenia. Na początku marca kobieta przeszła resekcję guza. Operacja powiodła się, ale ten rodzaj nowotworu szybko się rozrasta, naciekając na okoliczne tkanki. Na leczenie 59-latki potrzebna jest spora suma pieniędzy, dlatego bliscy utworzyli specjalną zbiórkę.

Od Waszej pomocy zależy życie naszej ukochanej mamy! Prosimy, poznaj jej historie i wesprzyj nas w tej niezwykle trudnej walce! - apelują bliscy 59-letniej mieszkanki Bojana, która walczy o swoje zdrowie i życie.

Kobieta 16 marca 2021 roku dowiedziała się, że jest poważnie chora i ma glejaka IV stopnia. W jego przypadku chemioterapia i radioterapia nie dają szansy na wyleczenie, a mogą jedynie przedłużyć życie.

Czas przeżycia od rozpoznania choroby u większości osób wynosi jedynie kilkanaście miesięcy, a mediana przeżycia to około 12 miesięcy! Ta wiadomość była dla nas druzgocąca! Nie możemy stracić najważniejszej osoby w naszym życiu! – mówią zrozpaczeni bliscy chorej.

Pomocna może okazać się metoda leczenia NanoTherm, którą stosuje jako jedyna w Polsce klinika w Lublinie. Inna metoda to protonoterapia, która odbywa się poza granicami naszego kraju i jest tylko częściowo refundowana. Te sposoby leczenia dają choremu szansę na wyleczenie lub przejście złośliwego nowotworu w chorobę przewlekłą, z którą można żyć jeszcze wiele lat.

Mama urodziła osiem córek i ma kilkanaścioro wnucząt, najmłodsze ma przyjść na świat w czerwcu. Bożenka to cudowna mama i babcia, kocha życie i jest pogodną osobą. Bardzo lubi spędzać czas z wnukami, a one szaleją za nią. Nie możemy sobie nawet wyobrazić momentu, w którym mogłoby jej zabraknąć! Pragniemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mogła dalej żyć razem z nami – czytamy na stronie zbiórki.

Dlatego na stronie siepomaga.pl utworzono specjalną zbiórkę, dzięki której można włączyć się do walki o zdrowie kobiety.

Chętni mogą przekazać także swój 1 proc. podatku. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24