08.04.2021 10:59 7 NW

Kontenerowiec, który zablokował Kanał Sueski teraz utknął w Porcie Rybackim w Pucku?

Kontenerowiec w Porcie Rybackim w Pucku/Źródło: evergiven-everywhere.glitch.me

W Porcie Rybackim w Pucku utknął kontenerowiec Ever Given? Taki scenariusz możliwy jest tylko i wyłącznie dzięki aplikacji, jaką stworzył Garret Dash Nelson. Dzięki jego pomysłowi 400-metrowy statek może „pojawić się” w dowolnym miejscu na świecie.

Ogromny kontenerowiec Ever Given blokował Kanał Sueski od 23 do 29 marca. Wydarzeniem tym żył cały kraj. Statek stanął niemal w poprzek kanału blokując kluczową dla światowej żeglugi drogę wodną. Zator morski w pewnym momencie wynosił 280 statków. Niektóre jednostki zmieniały kurs, ale wiele wciąż kierowało się w stronę kanału, prawdopodobnie licząc na szybkie rozwiązanie sytuacji.

Garret Dash Nelson zainspirowany tymi wydarzeniami stworzył aplikację, za pomocą której zablokować można każde miejsce na świecie. Kontenerowiec można odpowiednio obrócić, zmniejszyć lub powiększyć albo zachować w oryginalnych rozmiarach.

Kontenerowiec w Porcie Rybackim w Pucku/Źródło: evergiven-everywhere.glitch.me

Pomysł cieszy się coraz większą popularnością. Chętni mogą sprawdzić jak wyglądałby 400-metrowy statek np. przy molo w Sopocie czy Mechelinkach.

My postanowiliśmy zacumować kontenerowcem Ever Given w puckim Porcie Rybackim i na Półwyspie Helskim.

Kontenerowiec w Porcie Rybackim w Pucku/Źródło: evergiven-everywhere.glitch.me

Kontenerowiec na Półwyspie Helskim/ Źródło: evergiven-everywhere.glitch.me


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24