08.04.2021 18:30 4 WH/UM w Gdyni

Gdyńska Formoza poszukuje komandosów

Źródło: Gdynia.pl

Jednostka Wojskowa Formoza z Gdyni poszukuje chętne osoby, które chciałyby dołączyć do elitarnej grupy morskich komandosów. Wymogami są wyjątkowa wytrzymałość, odwaga i płuca ze stali. Rekrutacja potrwa do połowy maja.

Kandydaci powinni wykazywać się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, odpornością na stres oraz silną psychiką.

Jeżeli sprawdzą się podczas wymagającej kwalifikacji, mogą zostać członkami elitarnej Jednostki Wojskowej Formoza z Gdyni. To złożony z płetwonurków bojowych pododdział polskich Wojsk Specjalnych, który wykonuje ściśle tajne operacje, nierzadko przywodzące na myśl sceny rodem z klasyków kina akcji – zachęcają gdyńscy urzędnicy.

Rekrutacja do Formozy będzie przebiegała etapowo. Do jednostki mogą dołączyć żołnierze czynnej służby wojskowej, żołnierze rezerwy i funkcjonariusze innych służb mundurowych czy osoby bez przeszkolenia wojskowego.

Kandydaci muszą zmieścić się w widełkach wiekowych, czyli mieć od 19 do 32 lat. Trzeba też, podobnie jak w przypadku innych formacji mundurowych, posiadać obywatelstwo polskie i minimum średnie wykształcenie, a także być niekaranym sądownie. Przyszli komandosi nie mogą też mieć przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia służby w jednostce specjalnej – informuje Urząd Miasta w Gdyni.

Chętni powinni składać ankiety personalne do 15 maja 2021 roku. Następnie zostaną skierowani na test sprawnościowy i badania psychologiczne. Test sprawności będzie polegał na przepłynięciu 50 metrów w czasie poniżej 40 sekund oraz 25 metrów pod wodą. Potem odbędzie się bieg  na 3 kilometry w czasie poniżej 12 minut i 30 sekund, wejście po 5-metrowej linie, bieg wahadłowy 10x10 metrów na czas, skoki i zjazd do wody po „kolejce tyrolskiej”.

Więcej szczegółowych informacji na temat rekrutacji do jednostki można znaleźć TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24