08.04.2021 17:30 0 NW/Miasto Puck/ facebook

Zamiast żonkila naklejka - Pola Nadziei na Pomorzu

Fot. archiwum

Pola Nadziei organizowane są od lat w wielu miastach Polski, w tym m.in. w Pucku, Gdyni, Gdańsku i Sopocie. W tym roku kwestujących wolontariuszy z puszkami spotkać będzie można na ulicach w niedzielę 25 kwietnia. Za datek do skarbonki otrzymać będzie można żonkilową naklejkę.

W dniach 19 kwietnia – 2 maja wesprzeć będzie można wirtualną zbiórkę. Prowadzona będzie poprzez stronę polanadzieinapomorzu.pl, skarbonkę na Facebooku (od 19 kwietnia) i na portalu zrzutka.pl, która uruchomiona zostanie 19 kwietnia.

Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważne jest także cel edukacyjny i wspólnotowy. Wydarzenie propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby cierpiących osób.

W tym roku Pola Nadziei ponownie odbędą się w niedzielę 25 kwietnia. Tego dnia będzie miała także premierę telewizja Pól Nadziei, tworzona przez siedem pomorskich hospicjów, które pokażą na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działania.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji – w tym roku będzie można spotkać na ulicy wolontariuszy. Ci jednak zamiast żonkili, rozdawać będą specjalne naklejki. Akcja zostanie zorganizowana na dużo mniejszą skalę niż w latach poprzednich.

Pola Nadziei to zawsze wiele tygodni i miesięcy ciężkiej pracy. To czas od inauguracji, która ma miejsce na przełomie września i października, kiedy sadzimy cebulki żonkili, do wspólnej zbiórki na rzecz hospicjum – podkreślała w 2020 roku Anna Jochim-Labuda, dyrektor puckiego hospicjum.

Akcja w Polsce odbyła się pierwszy raz 24 lata temu. Zyskała tak dużą przychylność, że obecnie organizowana jest na terenie kilkudziesięciu miast.

Więcej informacji na bieżąco pojawiać będzie się na stronie polanadzieinapomorzu.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania poszczególnych wydarzeń z powodu obostrzeń związanych z pandemią.

Źródło:Miasto Puck/facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24