09.04.2021 12:30 0 raz

Rzadko spotykana foka trafiła do helskiego szpitalika

źródło: FB/Fokarium

Foki obrączkowane to rzadki gatunek nadmorskich ssaków, jakimi są foki. Do helskiego fokarium trafił właśnie jeden z przedstawicieli tych osobników. Jak informują pracownicy fokarium, jej sytuacja w Bałtyku w związku ze zmianami klimatu stoi pod coraz większym znakiem zapytania.

Nasz foczy szpitalik wypełnia się małymi pacjentami. Mamy już 10 maluchów na szpitalnym pokładzie. Wśród nich jest Orzeszka, rzadki gość w naszym ośrodku. Jest foką obrączkowaną, której sytuacja w Bałtyku w związku ze zmianami klimatu stoi pod coraz większym znakiem zapytania – poinformowali 6 kwietnia pracownicy Fokarium w Helu.

Jak wyjaśniają, foki obrączkowane potrzebują lodu i śniegu, w których powstają specjalne gniazda, gdzie na świat przychodzą maluchy.

Orzeszka została znaleziona w Orzechowie. Miała już pierwszą kąpiel. Trzymajcie za nią kciuki – napisali opiekunowie z foczego szpitalika.

Nasz foczy szpitalik wypełnia się małymi pacjentami ???? Mamy już 10 maluchów na szpitalnym pokładzie. Wśród nich jest...

Opublikowany przez fokarium Wtorek, 6 kwietnia 2021

Pracownicy Fokarium apelują: „Pamiętajcie - jeśli widzisz małą fokę na plaży - nie podchodź do niej, zapewnij jej spokój i niezwłocznie powiadom naszą stację 601 889 940 lub Błękitny Patrol WWF - 795 536 009”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24