11.04.2021 10:38 3 Kwt

Dębogórze-Wybudowanie: Mieszkańcy wspólnie sprzątali wieś

fot. Rafał Grubba

Mieszkańcy Dębogórza-Wybudowania przeprowadzili akcję sprzątania swojej miejscowości. Wielkie Wspólne Wiosenne Sprzątanie odbyło się pod hasłem "Otoczenie Ma Znacznie".

W sobotę (3 kwietnia) w miejscowości Dębogórze-Wybudowanie zebrała się grupa mieszkańców wsi, którzy wspólnymi siłami zebrali 150 worków śmieci, w tym opony i kanapę.

Gmina Kosakowo zapewniła worki oraz wywiezienie zebranych śmieci. Prace koordynował sołtys Krzysztof Toruńczak wraz z radą sołecką Dębogórza-Wybudowania.

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w sobotnie sprzątanie naszego sołectwa. W sprzątaniu wzięło udział 9 osób, wykonaliście wielką pracę, zebrano około 150 worków, w tym opony, sofa, kanapa. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, bo bez ich zaangażowania, sprzątanie nie mogłoby się odbyć. Dziękujemy sołtysowi wraz z radą sołecką i Urzędowi Gminy Kosakowo za dostarczenie worków – czytamy na stronie organizatorów akcji.

Mieszkańcy już zaplanowali kolejną edycję tej akcji. Już 8 maja o godzinie 14:00 odbędzie się kolejne Wielkie Wspólne Wiosenne Sprzątanie. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w akcji odbędzie się przy moście na ulicy Dębogórskiej.

fot. Rafał Grubba

fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba fot. Rafał Grubba


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24