12.04.2021 11:30 0 WH/TTM

Młodzi redzianie stworzą dalsze losy 'Jeża ze Zgierza'

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fabryka Kultury w Redzie poszukuje młode i kreatywne osoby, które napiszą dalsze perypetie Jeża ze Zgierza. To kolejna edycja projektu, który zakończy się wydaniem książki. Łącznie w zabawie weźmie udział 11 miast z całej Polski.

Wydarzenie kierowane jest do młodzieży w wieku 15 – 26 lat, która jest obdarzona nutką fantazji literackiej.

Razem napiszemy jedno opowiadanie, które przeprowadzi Jeża przez nasze miasto. Pomysły będą należeć do młodzieży, czyli naszych autorów – zwraca uwagę Izabela Richter z redzkiej Fabryki Kultury w rozmowie z Twoja Telewizją Morską.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zadaniem grupy będzie stworzenie kontynuacji przygód Jeża ze Zgierza, które następnie pojawią się w drugim tomie książki. W projekcie bierze udział łącznie 11 miast. Do piątku (16 kwietnia) trwa nabór zgłoszeń do zabawy.

Oprócz wydania ilustrowanej książki „Dalsze przygody Jeża spod miasta Zgierza”, pojawi się audiobook.

Będzie to opowieść związana z naszym regionem – z Redą oraz Kaszubami. Chcemy odnieść się do historii czy ciekawych miejsc, które mamy w mieście – dodaje Izabela Richert.

Źródło: Fabryka Kultury w Redzie

Pierwowzorem historii jest kultowa książka Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza” z 1964 roku. Zwierzę wybiera się do Zgierza w poszukiwaniu swojej rodziny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24