14.04.2021 16:30 0 NW/KMP w Gdyni

40-latek podejrzany o kradzież samochodu usłyszał zarzuty

Fot. archiwum

Służby zatrzymały mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież samochodu. 40-letni mieszkaniec Lęborka usłyszał już zarzuty, prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku.

Do kradzieży osobowego opla doszło pod koniec marca bieżącego roku na terenie Gdyni. Służby zatrzymały mężczyznę we wtorek (13 kwietnia) w jego mieszkaniu.

Podczas działań funkcjonariuszy okazało się, że przestępca sprzedał samochód na jednym ze złomowisk. W wyniku intensywnej pracy, kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży i ustalili miejsce jego zamieszkania - informuje asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Istniało podejrzenie, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, dlatego do jego zatrzymania zaangażowano funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

40-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał zarzuty. W środę (14 kwietnia) sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za kradzież z włamaniem może spędzić za kratami nawet 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24