14.04.2021 18:30 0 NW/www.powiat-lebork.com/

Drogi gminno-powiatowe zmienią się nie do poznania

Źródło:Powiat lęborski/Okolice planowanego przejścia dla pieszych w Redkowicach

Władze powiatu lęborskiego i gminy Nowa Wieś Lęborska podpisały umowy na wspólne inwestycje drogowe. Przebudowy dotyczą trzech odcinków dróg powiatowych w Tawęcinie, Redkowicach i Rekowie Lęborskim.

Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, zwiększy komfort użytkowania tras, a usprawnienie ruchu kołowego przyczyni się do poprawy stanu środowiska. Wszystko to za sprawą remontów dróg jakie szykują się w Tawęcinie, Redkowicach i Rekowie Lęborskim.

Zarówno przedsięwzięcie w Redkowicach, jak i dwa pozostałe zostaną zrealizowane w partnerstwie pomiędzy Gminą Nowa Wieś Lęborska i Powiatem Lęborskim.

Ta praktyka sprawdziła się już wielokrotnie w przypadku poprzednich realizacji inwestycji drogowych – mówi Alicja Zajączkowska, starosta powiatu lęborskiego. – Dobra współpraca z gminami przynosi wymierne korzyści ich mieszkańcom, a także umożliwia szybsze osiągnięcie poprawy stanu sieci dróg powiatowych. To także wymierna poprawa atrakcyjności terenów gmin powiatu lęborskiego dla gości z innych rejonów Polski. Sprawny system dobrej jakości dróg to także inwestycja w potencjał powiatu, w tym w możliwości przyszłego rozwoju przedsiębiorczości

Źródło:Powiat lęborski/Miejsce realizacji przyszłej inwestycji w Tawęcinie

Obecna droga w Tawęcinie daleka jest od ideału, dlatego wymaga natychmiastowego remontu. Przebudowa musi zakończyć się najpóźniej do 30 listopada 2021 roku. W tym samym terminie mają skończyć się także prace w Rekowie Lęborskim.

To ważne przedsięwzięcie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa głównie korzystających z przejścia dzieci – dodaje Adrian Wenta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku. – *Choć oczywiście korzyści z poprawy bezpieczeństwa odczują wszyscy mieszkańcy tej miejscowości.

Źródło:Powiat lęborski/Miejsce, w którym będzie realizowana przebudowa w Rekowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24