15.04.2021 08:30 7 NW/TTM

Kilometry sieci kanalizacyjnej powstają w gminie Puck

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Z nowej kanalizacji sanitarnej w gminie Puck korzystać będzie blisko 2,5 tysiąca mieszkańców. Trwają właśnie kolejne prace związanie z budową nowej instalacji.

Przez przeszło dwadzieścia lat w gminie Puck wybudowano blisko 400 kilometrów kanalizacji sanitarnej. Budowa kolejnych linii wiąże się z dużymi kosztami, ale także znaczącym zwiększeniem komfortu mieszkańców gminy. Obecnie realizowane jest przedsięwzięcie w Brudzewie, Sławutowie i Leśniewie.

Wartość całego projektu to około 50 milionów złotych. Ta część, którą aktualnie realizujemy to jest około 22 miliony. Jest to około 46 kilometrów kanalizacji, 11 przepompowni – mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Z tego etapu do kanalizacji podłączonych będzie 2 300 mieszkańców.

Zakończyliśmy już prace w Darzlubiu, Mechowej i Mrzezino Meksyk. Cieszę się, że zbliżamy się do końca, bo do skanalizowania zostaną nam trzy miejscowości: Domatowo, Domatówko i Mała Piaśnica. Widać więc już duże światło z tego tunelu budowy kanalizacji – dodaje Tadeusz Puszkarczuk.

Na realizowany obecnie projekt uporządkowania gospodarki ściekowej w gminie Puck udało się pozyskać prawie 16 milionów złotych. Reszta kwot pochodzi z zaciągniętych pożyczek i środków własnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24