15.04.2021 14:15 51 PM/KWP Gdańśk COVID-19

Nie noszą maseczek - to jak walka z wiatrakami

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci z powiatu wejherowskiego w ciągu ostatnich trzech dni wykryli prawie 250 wykroczeń dotyczących braku maseczki. Posypało się prawie 150 mandatów, nieco mniej niż od początku kwietnia w powiecie puckim - tutaj ukarano 220 osób.

Niestety, ale nadal wiele osób traktuje temat zasłaniania nosa i ust bardzo lekceważąco. W związku z powyższym mundurowi zapowiadają kolejne wzmożone działania, a przypadki niezasłaniania ust i nosa czy nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości, będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych. Z uwagi wzrost zakażeń w naszym kraju musimy pamiętać, że nasze postępowanie w tej kwestii ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich - informuje pucka policja.

Mundurowych można spotkać między innymi w środkach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych a także we wszystkich miejscach publicznych.

Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni policjanci ujawnili prawie 250 wykroczeń związanych z naruszeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni publicznej. Celem policyjnych działań jest zapobieganie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mundurowych można spotkać między innymi w środkach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych a także we wszystkich miejscach publicznych w powiecie wejherowskim – zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Prawie 150 osób zostało ukaranych mandatami, zaś ponad 90 osób zostało pouczonych. Wobec czterech osób wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24