16.04.2021 12:40 6 PM/mat.pras.

Pobiegną dla Szymona. Chłopak ucierpiał w wypadku samochodowym

Fot. mat.pras.

Jego marzenia i pasje przerwał wypadek samochodowy. Teraz trwa walka o każdy oddech nastolatka. W ratowanie Szymona włącza się coraz więcej osób, które organizują kolejne akcje charytatywne, już w maju odbędzie się wirtualny bieg.

Szymon uwielbiał piłkę nożną i wszystko co było z nią związane. Młody wejherowianin z zapałem kibicował swojej ulubionej drużynie. Swój wolny czas spędzał na boisku.

Wszystko zmieniło się, kiedy doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Szymon trafił do szpitala z rozległymi obrażeniami. Lekarze zdiagnozowali uraz śródczaszkowy i liczne złamania m.in. obojczyka i prawego żebra. Stan chłopaka był krytyczny i konieczne było wprowadzenie go w stan śpiączki. Po wybudzeniu Szymon nie odzyskał jednak świadomości. Rozpoczęła się jego dramatyczna walka o przyszłość 

Szansą dla Szymona jest turnus rehabilitacyjny. Dzięki niemu Szymon będzie mógł zawalczyć o samodzielny oddech, nawiązywanie kontaktu z rodziną i utrzymywanie pozycji siedzącej – informuje rodzina chłopaka.

Od 1 do 10 maja przyjaciele nastolatka organizują wydarzenie sportowe – bieg wirtualny dla Szymona. Każdy może pomóc wpłacając nawet niewielką kwotę na konto zbiórki. Dla wszystkich uczestników jest przygotowany pamiątkowy medal.

Fot. mat.pras.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24