19.04.2021 09:00 24 NW/UM w Wejherowie

Chiński autobus elektryczny testowany w Wejherowie

Źródło:UM w Wejherowie

Do końca kwietnia MZK Wejherowo testować będzie trzeci już z kolei autobus elektryczny. Wcześniej testowano Mercedesa i Solarisa, a teraz autobus chińskiej marki Yutong. Dużą zaletą nowego pojazdu jest jego zasięg – na jednym ładowaniu może pokonać ok. 350 kilometrów.

Autobus, jak na wejherowską sieć komunikacji, ma nietypowy układ wnętrza. Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo sp.z o.o. mówi, że jego największą zaletą jest bardzo dobry zasięg. Pojazd przyjechał z Warszawy do bazy MZK Wejherowo na jednym ładowaniu.

Producent zapewnia, że podczas codziennej eksploatacji autobus jest w stanie pokonywać ok. 350 km. Jego możliwości przewozowe to sześćdziesiąt sześć pasażerów, ale ograniczenia pandemii Covid-19 spowodowały, że jednorazowo może przebywać w pojeździe do dwudziestu dwóch pasażerów - czytamy w notatce prasowej wejherowskiego ratusza.

Źródło:UM w Wejherowie

Chiński Yutong otrzymał numer boczny 802. Testy odbywać będą się na terenie wszystkich obsługiwanych gmin w ramach sieci wejherowskiej komunikacji miejskiej przez dwa tygodnie (do końca kwietnia).

Koszt przejazdu będzie zgodny z wejherowską taryfą, z zachowaniem standardu zapłaty biletami elektronicznymi z systemu Karty Elektronicznej, biletami telefonicznymi lub poprzez zakup biletu u kierowcy w autobusie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24