19.04.2021 17:30 4 NW/mat.pras.

Pomogą artystom 'poobijanym' przez COVID-19

Fot. mat. pras.

Jedna z grup, która najbardziej została poszkodowana przez COVID-19 to artyści. Wielu z nich straciło miejsce pracy, albo została ona wstrzymana przez zamknięcie teatrów czy galerii sztuki. Z pomocą rusza Pomorski Inkubator Kultury – miejsce twórczej pracy.

Nasz Pomorski Inkubator Kultury ma być pomocą dla wszystkich twórców, tak bardzo poobijanych przez COVID-19. PIK będzie miejscem nie tylko twórczej pracy, ale też „szkołą” wiedzy o prowadzeniu kariery i realizacji projektów artystycznych – mówi Ewa Kliszewska, manager projektu.

Do projektu zaangażowano specjalistów z mentoringu, kuratorów wystaw oraz osoby działające na polskich i europejskich rynkach sztuki. Do Pomorskiego Inkubatora Kultury zgłaszać można się za pośrednictwem strony www.pik.pomorskie.pl.

Fot. mat. pras.

Zapisując się twórcy otrzymają:

– możliwość nieograniczonego korzystania z trzech pracowni plastycznych wraz z ich wyposażeniem (open space – pracownie: malarstwa, rzeźby, ceramiki);

– możliwość korzystania z pracowni taneczno-teatralnej;

– możliwość korzystania z pracowni prób muzycznych;

– magazyny dla twórców na prace, narzędzia itd.;

– kulturalny know-how, czyli doradztwo, szkolenie i pomoc w karierze artystycznej.

Pandemia, która tak głęboko doświadcza nas wszystkich, pokazała, w jak trudnej sytuacji znalazła się absolutnie cała sfera kultury i branże ją otaczające. Życie nie znosi próżni. Wiemy, że musimy stawać się jak najbardziej elastyczni, otwarci, empatyczni. Patrzeć jak najszerzej i wspierać nowe idee, pomysły, formy aktywności twórczej. Dlatego chcę patronować inkubatorowi. Niech będzie to miejsce spotkań artystów, warsztatów, nauki, wspólnej pracy. Miejsce, które da konkretne wsparcie artystom niezależnym, udostępni pracownie oraz stworzy możliwość rozwoju – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Fot. mat. pras.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Miejsce do pracy udostępniono w Garnizonie Kultury we Wrzeszczu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24