20.04.2021 11:40 1 PM

Fałszywe alarmy bombowe w przedszkolach w Kębłowie i Redzie

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

W skrzynkach mailowych przedszkoli z powiatu wejherowskiego pojawiły się wiadomości o rzekomej bombie. W placówkach w Kębłowie i Redzie miała miejsce akcja służb, a dzieci zostały ewakuowane.

To nie pierwsze takie zgłoszenia. Od kilku miesięcy regularnie w całej Polsce przedszkola otrzymują maile z ostrzeżeniami i informacjami o ładunkach wybuchowych. Autorzy piszą też o trującym gazie.

We wtorek (20 kwietnia) rano alarm ogłoszono w jednym z przedszkoli w Kębłowie, z kolei przed południem informacja o niebezpieczeństwie dotarła do przedszkola przy ulicy Gniewowskiej w Redzie.

Do dyżurnego stanowiska kierowania wpłynęły dwa zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego w obiektach przedszkolnych. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował po jednym zastępie ratowniczo gaśniczym w celu wsparcia działań funkcjonariuszy policji - informuje st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy komendanta PSP w Wejherowie.

W całym kraju również inne przedszkola dostały wiadomości o podobnej treści. Policja prowadzi czynności w związku z powyższą sytuacją.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24