20.04.2021 15:00 4 PM

Absolutnie nie klikajcie w link! Oszuści 'na paczkę' atakują

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

„Chyba krąży nowe oszustwo przez SMS. Dodam, że nic nie zamawiałam" – napisała do nas pani Magdalena, która otrzymała wiadomość o nadanej do niej przesyłce w informacji był także zamieszczony link. Nasza czytelniczka nie dała się nabrać i nie kliknęła w odnośnik, ale ostrzega innych przed oszustami.

Trwa atak naciągaczy, którzy do wyłudzenia pieniędzy wykorzystują wiadomości SMS. Właściciele numerów otrzymują wiadomości o rzekomym doręczeniu paczki, zatrzymaniu jej przez służbę celną czy terminu doręczenia. Do każdej informacji dołączany jest link. W żadnym wypadku nie można w niego klikać.

Dostajemy informacje na przykład, że paczka czeka w paczkomacie, ale trzeba ją dodatkowo opłacić, w bardzo drobnej kwocie. Link z wiadomości przekierowuje na stronę oszustów. Dzięki temu oszuści zyskują dostępy do naszych kont bankowych – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Strona, która kryje się w wiadomości udaje firmę kurierską. Kliknięcie w odnośnik powoduje, że na telefon pobiera się złośliwa aplikacja, która ma za zadanie kradzież pieniędzy z konta właściciela telefonu.

Jeśli zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem – z innego telefonu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24