20.04.2021 15:40 35 NW

'Chcemy żyć normalnie' - dodatkowy punkt szczepień jest już w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W wejherowskiej podstawówce zorganizowano dodatkowy punkt szczepień. Na początku zaszczepić będzie się tam mogło dziennie sześćset osób. Jeśli zainteresowanie będzie duże i nie będzie brakować szczepionek, to liczba zespołów szczepiących zwiększona zostanie do dwunastu.

Ruszyły już zapisy na szczepienia w Powszechnym Punkcie Szczepień, który powstał w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie.

Dużym atutem tego miejsca są trybuny. Osoby zaszczepione będą miały więc możliwość żeby piętnaście minut po podaniu szczepionki usiąść, odpocząć i upewnić się, że nic się złego nie dzieje. Są tu dwa wejścia, dzięki czemu z jednej strony będzie można wchodzić, a z drugiej wychodzić - mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Na początek przygotowano sześć punktów szczepień. To daje możliwość zaszczepienia dziennie 600 osób. Jest możliwość zrobienia kolejnych sześciu. Wszystko zależy jednak od dostępności szczepionek i tego czy będzie tak duże zapotrzebowanie.

Bardzo nam na tym zależy, bo im więcej osób z Wejherowa będzie zaszczepiona, tym łatwiej poradzimy sobie z wirusem, który jest coraz gorszy. Chcielibyśmy zacząć żyć normalnie, a te szczepienia mają się do tego przyczynić, dlatego wszystkich zapraszam, bo jest to jedyny sposób do powrotu do życia sprzed pandemii - komentuje prezydent miasta.

Zespoły będą składały się z pracowników wejherowskiego szpitala. Zadaniem miasta było udostępnienie obiektu, stworzenie warunków i zabezpieczenie systemu informatycznego, który potrzebny jest m.in. do wprowadzania danych i rejestracji.

Chętni będą musieli wypełnić ankietę, w której znajdują się m.in. informacje na temat chorób i alergii. Gdy ankieta zostanie zweryfikowana zostaniemy skierowani do zespołu szczepiącego, gdzie pielęgniarka dokona zaszczepienia – informuje Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. – Gdyby coś się wydarzyło, czego nie przewidujemy, bo raczej się to nie zdarzało, to będzie na miejscu lekarz, który udzieli pierwszej pomocy. W przypadku osób, które w ankiecie wskażą, że przebyli jakieś choroby, to lekarz zadecyduje czy może zostać zaszczepiona - dodaje.

Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24