04.05.2021 13:01 8 PM/KPP Wejherowo/KPP Puck

W majówkę też karali za brak maseczki

Fot. KPP Puck

Kontrolowali restauracje, hotele i miejscowości turystyczne, nie zabrakło ich także na drogach – policjanci podczas majówki pilnowali porządku i przestrzegania obostrzeń.

Mundurowi w trakcie trwania majówki prowadzili także działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcja ta skierowana była do osób naruszających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

W powiecie wejherowskim 178 osób bez maseczki i 116 mandatów, a w puckim 140 osób, które zlekceważyły ograniczenia. To wynik kontroli przeprowadzonych tylko w majówkę.

Pod bacznym okiem mundurowych znalazła się również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można było doświadczyć kontroli, które stróże prawa przeprowadzali wspólnie z przedstawicielami sanepidu, straży miejskiej i straży pożarnej – informują puccy policjanci.

Wzmożone kontrole odbywały się także na drogach. Niestety zdarzyli się i tacy kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i ujawnili 7 przypadków, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50/km na godzinę na obszarze zabudowanym. Zarówno nietrzeźwi kierowcy jak i ci, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość utracili prawa jazdy - podaje wejherowska policja.

Policjanci z powiatu wejherowskiego od 30 kwietnia do 3 maja odnotowali łącznie 22 zdarzenia drogowe, w tym 2 wypadki. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, były najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24