07.05.2021 14:30 16 PM/TTM

'Zyskują mali pacjenci' - szpital w Wejherowie otrzyma sprzęt od WOŚP

Fot. Daniel Zaputowicz

Mieszkańcy Nordy każdego roku angażują się w zbiórkę dla WOŚP. Dobro wraca do nich pod postacią nowego sprzętu dla wejherowskiego szpitala.

Wejherowska lecznica jest już na liście szpitali, do których trafi sprzęt medyczny z tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od wielu lat szpital w Wejherowie otrzymuje sprzęt od WOŚP. W ubiegłym roku otrzymaliśmy aparat do znieczulenia, który znajduje się na oddziale chirurgii dziecięcej. W drodze jest sprzęt do zabiegów urologicznych u dzieci, do diagnostyki w zakresie układu wydalniczego. Do szpitalnego oddziału ratunkowego trafił aparat do USG z tabletem – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich.

Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz

Dzięki sprzętowi od WOŚP dużo łatwiej jest nam diagnozować i leczyć małych pacjentów chorych chirurgicznie. Otrzymaliśmy aparat do znieczulenia z kardiomonitorem inwazyjnym, dzięki temu nasi mali pacjenci będą mogli mieć wykonywane procedury, które są bolesne i nieprzyjemne, w znieczuleniu ogólnym – wyjaśnia Anna Bryks-Laszkowska, ordynator chirurgii dziecięcej w szpitalu w Wejherowie.

W tym roku szpital aplikował o sprzęt laryngologiczny dla dzieci między innymi o tor wizyjny, mikroskop czy laser chirurgiczny. Przypomnijmy, że z Małego Trójmiasta Kaszubskiego na konto fundacji wpłynęło ponad 170 tys. złotych.

Więcej na ten temat w Serwisie Informacyjnym w Twojej Telewizji Morskiej o 17:20.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24