14.05.2021 16:25 0 NW/TTM

Siłowali się na rękę w luzińskiej bibliotece

Fot. TTM

W luzińskiej bibliotece odbyły się mini zawody z siłowania na rękę. Akcja została zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek i miała w ciekawy sposób wypromować czytelnictwo wśród młodzieży.

Na kilka godzin pomieszczenie biblioteki w Luzinie zamieniło się w salę treningową. W czwartkowe (13 maja) popołudnie chętni mogli spróbować swoich sił w armwrestlingu.

Wydawałoby się, że to zupełnie nie związana z biblioteką i czytelnictwem dziedzina , ale nic bardziej mylnego. Takie akcje mają zachęcić osoby, które nie chodzą do biblioteki do jej odwiedzenia. Kto wie, może przy okazji wypożyczą jakąś książkę bądź chociażby zobaczą, jak ta biblioteka od środka wygląda - mówi Maja Krośnicka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie.

Fot. TTM

Akcja trwała dwie godziny. Każdy mógł spróbować swoich sił w pokonaniu przeciwnika „na rękę”.

Mamy tu profesjonalny stół, a ja trochę się na tym znam i wiem jak robić to bezpiecznie, więc postanowiliśmy zrobić taki mały pokaz. Myślę, że jest to fajna promocja dla armwrestlingu, który jest niszowym sportem i malo docenianym, choć jest bardzo widowiskowy i emocjonujący - mówił Mateusz Kołacz, Mistrz Polski juniorów w armwrestlingu.

Wydarzenie cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem i przyciągnęło młodych fanów sportu, którzy wcześniej próbowali już swoich sił w siłowaniu, ale w nieco bardziej amatorskim wydaniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24