24.05.2021 12:30 0 WH/mat. pras.

Studenci AWFiS Gdańsk najlepsi w judo

Źródło: Mat.pras.

Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, które odbyły się w Pile. Gdańskim judokom udało się pokonać ubiegłorocznych mistrzów z Warszawy.

W ostatni weekend (21-23 maja) zostały zorganizowane zawody na hali sportowej Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Na matach zmierzyli się najlepsi judocy z polskich akademii – łącznie w zawodach wzięło udział 41 uczelni.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zdobyli zwycięstwo. Na podium znalazły się także Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Ponadto rozdano medale w rywalizacji indywidualnej. Złoto wywalczyły gdańskie reprezentantki - Karolina Miller w kategorii -70 kg oraz Julia Jaśkiewicz w kategorii -78 kg z Gdańska. Zaś srebrne medale przypadły Jakubowi Biedrzyckiemu w kategorii 66 kg oraz Dominikowi Majowskiemu w kategorii + 100 kg. Brązowy krążek trafił do Przemysława Szuty w kategorii – 100 kg.