26.05.2021 11:30 0 NW

OSP Szemud wzbogaci się o nowy pojazd

zdjęcie ilustracyjne, fot. TTM

Osiemnaście pomorskich Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dofinansowanie wyniesie ponad 5,5 mln zł, w tym 500 tys. złotych trafi do OSP Szemud.

To pierwszy taki ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy w jednostce OSP Szemud. Dzięki niemu strażacy druhowie będą mogli wspierać całą gminę w różnego rodzaju akcjach ratowniczych.

W gminie działa sześć jednostek, ale to czasami wciąż jest za mało, dlatego cieszymy się z zakupu nowego pojazdu. Pozwoli on nam wspierać inne jednostki, które do dyspozycji mają głównie średnie wozy ratowniczo-gaśnicze, a te między innymi mieszczą mniejszą ilość wody – mówi Paweł Mielewczyk, prezes OSP Szemud.

Jak dodaje Mielewczyk, w gminie jest dużo zakładów pracy i gospodarstw rolnych, więc nowy wóz z pewnością ułatwi strażakom pracę i pozwoli jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania.

Koszt samochodu gaśniczo-ratowniczego to około milion złotych, z czego 500 tys. złotych pochodzi m.in. z dotacji Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Resztę środków zapewni gmina Szemud oraz powiat wejherowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24