11.06.2021 15:50 0 WH/UM w Gdańsku

Gdańsk: Pierwszy otwarty trening biało – czerwonych za nami!

Źródło: UM w Gdańsku

Na gdańskiej murawie pojawili się Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy Kami Glik – najlepsi zawodnicy polskiej reprezentacji piłki nożnej. Za nami pierwszy otwarty trening, który przygotowuje piłkarzy do EURO 2020.

Już w piątek (11 czerwca) rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku impreza nie mogła się odbyć z powodu pandemii.

Polska reprezentacja do EURO 2020 przygotowuje się w Trójmieście. Zaplanowano dziesięć treningów, z czego dwa może obejrzeć publiczność na trybunach. Szczegóły na ten temat znajdują się tutaj.

Pierwszy trening z pięcioma tysiącami widzów na trybunach odbył się w czwartek. Zainteresowanie było czterokrotnie większe. To wielka gratka dla fanów futbolu zobaczyć na żywo gwiazdy drużyny narodowej oraz młodych wilczków, jak 17-letni Kacper Kozłowski, który był rewelacją ostatniego meczu z Islandią – czytamy na portalu gdańsk.pl.

Po rozgrzewce piłkarze ćwiczyli różne rozwiązania taktyczne i dośrodkowania, grali w małych grupach. Publiczność żywiołowo reagowała na poczynania biało-czerwonych. Udane interwencje bramkarzy czy strzały były nagradzane oklaskami.

Trening oglądali m.in. były reprezentant Polski i Lechii Gdańsk a obecnie komentator telewizyjny Sebastian Mila, siatkarz Trefla Gdańsk Mateusz Mika i koszykarz Trefla Sopot Paweł Leończyk. Była też spora grupa dzieci.

Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku Źródło: UM w Gdańsku

Sparing zakończył się po ponad godzinie. Piłkarze przygotowali niespodziankę dla kibiców. Wyrzucili i wykopali w trybuny kilkanaście piłek.

Kolejny otwarty trening odbędzie się we wtorek (15 czerwca) o godzinie 17:00. Zaś dzień wcześniej (14 czerwca) biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz EURO ze Słowacją.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24