14.06.2021 10:35 10 WH/TTM

Mieszkańcy zmobilizowali się, aby pomóc w budowie chodnika w Dąbrówce

Fot. TTM

Deszcz nie zatrzymał mieszkańców Dąbrówki przed działaniem! W sobotę (12 czerwca) chętni zebrali się, aby pomóc w przygotowaniu terenu pod budowę chodnika z Dąbrówki do Luzina.

W sobotni, deszczowy (12 czerwca) poranek w Dąbrówce na ul. Ppłk. Lubowiedzkiego wjechały koparki, samochód ciężarowy i inny ciężki sprzęt lokalnych firm. Pojawili się mieszkańcy oraz żołnierze. Zaangażowało się także pobliskie muzeum. A wszystko to w ramach zrywu społecznego w sprawie budowy chodnika na odcinku Dąbrówka – Luzino.

Mieszkańcy chcą przyspieszyć tę inwestycję i wzięli sprawy w swoje ręce. Należy ich pochwalić, że swój wolny czas poświęcają na taką pracę. Firmy z Dąbrówki zadbały o bezpieczeństwo, odpowiednio oznakowały drogę i zorganizowały sprzęt – mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino w rozmowie z Telewizją TTM.

Mieszkańcom zależy na budowie chodnika ze względu na kwestie bezpieczeństwa w tym miejscu. Blisko cztery lata temu na trasie Dąbrówka-Robakowo doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Starania lokalnych władz o budowę przyniosły pozytywne skutki. Jak na razie sporządzono projekt na sieć kablowo-oświetleniową oraz chodnik. Inwestycja ma być gotowa w przeciągu dwóch lat.

Ta inwestycja jest ważna, bo ludzie często zimą chodzą na skrzyżowanie, aby jechać komunikacją do pracy. Póki co wyrównujemy teren i wyrywamy korzenie. Potem będziemy plantować i nawozić żwir oraz przygotowywać miejsce do nałożenia kostki – wymienia Bronisław Nadolski, sołtys Dąbrówki.

Wzdłuż drogi łączącej Dąbrówkę z Luzinem powstanie trzykilometrowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową i oświetleniem. Inwestycja ma być gotowa w przeciągu dwóch lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24