16.06.2021 13:30 0 NW/gdynia.pl

Uwaga kierowcy: Kilkudniowe zwężenie Obwodnicy Trójmiasta

Fot. gdynia.pl

W związku z pracami przy budowie Trasy Kaszubskiej wystąpią utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Na pięć dni nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu w stronę Gdyni Chyloni. W kierunku Gdańska/Łodzi dostępne będą dwa pasy.

Droga ekspresowa S6 połączyć ma Trójmiasto z Lęborkiem. Dzięki inwestycji dystans około 60 km będzie można pokonać o wiele szybciej i bezpieczniej. W związku z postępującymi pracami od 21 czerwca od godz. 21:00 do 25 czerwca do godz. 6:00 nastąpi zwężenie Obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa ruchu w kierunku Gdyni Chyloni. W stronę Gdańska ruch odbywać będzie się dwoma pasami.

Prace zostały tak zaplanowane, żeby wykonać je przed pierwszym weekendem wakacyjnym, kiedy spodziewamy się dużego natężenia ruchu. Zwężenie drogi jest niezbędne, by wykonać prace związane ze wzmocnieniem istniejącej drogi oraz wykonaniem prac bitumicznych na styku nowych i istniejących nawierzchni - poinformował Piotr Michalski z gdańskiego oddziału GDDKiA.

Fot. gdynia.pl

Prace przy drodze S6 prowadzone są na trzech odcinakach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Roboty koncentrują się na realizacji obiektów mostowych, pracach ziemnych i wykonywaniu nawierzchni bitumicznych. Jak czytamy na stronie gdyńskiego ratusza inwestycja obejmuje dzielnice Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – w okolicach wjazdu do miasta od strony ul. Chwaszczyńskiej oraz jej skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta.

Realizacja zadania ma w dużym stopniu ułatwić dojazd do Gdyni mieszkańcom okolicznych gmin i miast oraz pozwolić na większe rozłożenie ruchu samochodowego i tranzytowego. Pozytywne efekty odczuwalne będą także w Śródmieściu i innych dzielnicach miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24