20.06.2021 15:21 29 WH

Akcja ratunkowa na Bałtyku - kobieta porwana przez morze w Lubiatowie

Zdjęcie ilustracyjne

Po południu w niedzielę (20 czerwca) doszło do niebezpiecznego zdarzenia na plaży w Lubiatowie. Kobieta została porwana przez morze. W akcji wzięła udział Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

O zdarzeniu zostaliśmy poinformowani przez naszego czytelnika. Około godziny 14:00 na lubiatowskiej plaży miała miejsce groźna sytuacja. Kobieta na dmuchanym leżaku kąpała się w morzu. W pewnym momencie woda zabrała ją daleko od brzegu, w głąb.

Na miejscu pojawiły się służby - straż pożarna, policja oraz Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Do poszukiwań użyto łodzie. Na szczęście szybko udało odnaleźć się zaginioną. Pewien mężczyzna wypłynął za kobietą.

Jednostka ratownicza SAR z Łeby podjęła te osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu. Strażacy z Choczewa zwodowali łódkę - informuje dyżurny z Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Strażacy ostrzegają, że Bałtyk to zdradliwe morze.

Morze Bałtyckie jest bardzo niebezpiecznym akwenem. Miejscowi o tym wiedzą, ale bywa, że turyści korzystają z niego nierozsądnie. Wiatr jest odpychający od brzegu i to spycha ludzi na środek Bałtyku - dodaje dyżurny.

Kobieta i mężczyzna nie odnieśli obrażeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24