23.06.2021 16:54 11 NW

Pożar w Rumi: Spłonęło całe poddasze budynku - potrzebne jest wsparcie

Fot. TTM

Pożar, do którego doszło w Rumi, i o którym informowaliśmy dziś na naszym profilu na facebooku objął całe poddasze domu wielorodzinnego, w którym w sumie mieszka sześć rodzin. Ze względu na gęstą zabudowę strażacy gasili pożar z zewnątrz jak i wewnątrz budynku, na skutek czego budynek jest zalany i nie ma możliwości mieszkania w nim w najbliższym czasie.

Strażacy zgłoszenie o pożarze w Rumi przy ul. Kościelnej otrzymali w środę (23 czerwca) po godz. 12:00.

Po przybyciu pierwszych zastępów z Rumi okazało się, że pali się całe poddasze budynku wielorodzinnego, w którym zamieszkiwało 6 rodzin . Nikt nie został poważnie poszkodowany, jedna osoba wymagała udzielenia pomocy, ale po przebadaniu przez ratowników pozostała na miejscu zdarzenia – poinformował st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy KP PSP w Wejherowie.

Fot. TTM

Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległo całe poddasze, a budynek został częściowo zalany, ze względu na konieczne działania strażaków.

Ze względu na gęstą zabudowę mieszkalną i żeby ogień nie przeniósł się na sąsiadujące obiekty działania gaśnicze prowadzono z zewnątrz i wewnątrz budynku – informuje st. kpt. Mirosław Kuraś.

Strażacy sprawdzili czy w środku nie ma innych osób poszkodowanych. Ewakuowano psa i królika. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi na swoim facebookowym profilu zamieściła apel, w którym prosi o wsparcie dla uczniów placówki.

Pilnie potrzebne są:

– woda

– koce

– śpiwory

– kołdry, poduszki

– ręczniki

– ubrania dla dorosłych i dzieci w wieku 12 lat

– kosmetyki

– ręczniki papierowe–środki czyszczące i piorące

– rękawice jednorazowe

– duże worki na śmieci

– i inne artykuły pierwszej potrzeby…

Rzeczy składać można w przedsionku SP1 od ul. Kościelnej w środę 23 czerwca) do godz. 20:00 i w czwartek (24 czerwca) od godz. 7:00.

Zorganizowano także zbiórkę na zrzutka.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24