24.06.2021 12:25 38 NW

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem

Fot. UG Jaświły

Po dwunastu latach bycia metropolitą gdańskim arcybiskup Sławoj Leszek Głódź postanowił zostać sołtysem w Piaskach, na Podlasiu. Nie miał konkurentów, poparli go wszyscy głosujący mieszkańcy – 9 osób.

Piaski to część rodzinnej Bobrówki abp. Sławoja Leszka Głódzia, w której zamieszkał po opuszczeniu gdańskiej diecezji. W środę (16 czerwca) odbyły się wybory uzupełniające sołtysów miejscowości Mociesze i sołectwa Piaski.

W drodze głosowania abp. Głódź został nowym sołtysem w Piaskach – zagłosowało na niego 9 osób. W sumie do głosowania uprawnionych było 36 osób.

Przypomnijmy, że w marcu abp senior Sławoj Leszek Głódź został ukarany przez Stolicę Apostolską za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, do których dochodziło m.in. w diecezji gdańskiej, którą kierował hierarcha.

Duchowny, w wyniku zakończenia śledztwa otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej i musiał wpłacić na pomoc ofiarom nadużyć.

Według doniesień ogólnopolskich mediów posiadłość abp Głódzia w Bobrówce ma powierzchnię 21 ha z pałacem, a sama ziemia jest warta około milion złotych. Na terenie posiadłości znajduje się centrum terapii zajęciowej, z którego korzystają dzieci i osoby niepełnosprawne prowadzone przez Caritas.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24