25.06.2021 10:30 0 WH/TTM

W Redzie przyznają dotację na wymianę kopciucha

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Redzie rusza kolejna edycja programu Czyste powietrze. To okazja dla mieszkańców, aby otrzymać środki na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła. Zaplanowano pierwsze spotkanie informacyjne w tej sprawie dla chętnych.

Kopciuchy - stare kotły węglowe są m.in. przyczyną występowania smogu. Wysokie stężenie zanieczyszczonego powietrza występuje co roku w okresie grzewczym. Gminy walczą z problemem angażując się w program Czyste powietrze.

Głównym obciążeniem nas wszystkich i naszego środowiska to są kopciuchy, czyli kominy indywidualne. Tu jest nacisk położony, aby starać się eliminować to, co emitują kopciuchy, czyli pyły, sadza, różnego rodzaju gazy, które powoduje obciążenie naszego środowiska i zdrowia – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy w rozmowie z Telewizją TTM.

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Redy – właściciele mieszkań indywidualnych i inwestorzy.

We wtorek (29 czerwca) odbędzie się pierwsze zebranie dla zainteresowanych. Spotkanie będzie przeprowadzone w formie hybrydowej z uwagi na obostrzenia pandemiczne. W urzędzie miasta może pojawić się 25 osób. Pozostali mieszkańcy mogą dołączyć na wydarzenie za pomocą aplikacji internetowej Zoom. Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu mogą zgłosić się telefoniczne (tel. 58-738-60-90) lub mailowo ([email protected]). Czas jest do poniedziałku (28 czerwca).

W urzędzie jest dedykowana osoba, do współpracy z mieszkańcami, gdzie przekaże aspekty tego programu, pomoże w wypełnieniu wniosku i konsultacjach różnego rodzaju. Chcemy zaktywizować wszystkich naszych mieszkańców, aby ten program był realizowany – dodaje Krzemiński.

Dofinansowanie będzie zależne od stanu materialnego wnioskodawców. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24