25.06.2021 14:30 2 PM/3.FO

Podjęli 54 pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej

Fot. 3.FO

Saperzy podjęli 54 pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Na materiały niebezpieczne natrafiono podczas prowadzenia prac budowlanych w Gdyni przy ulicy Puckiej.

W czwartek (24 czerwca) saperzy z 43. Batalionu Saperów FOW zostali zaalarmowani, że podczas prowadzenia prac budowlanych przy ulicy Puckiej w Gdyni Chyloni natrafiono na niebezpieczne obiekty pochodzenia militarnego.

Po dotarciu na miejsce patrol rozminowania przystąpił do rozpoznania znaleziska. Ekspertyza wykazała, że odkryte zostało składowisko 88 mm pocisków artyleryjskich. Dokładne przeszukanie rejonu pozwoliło na podjęcie 54 pocisków i 4 zapalników pochodzący z czasów II wojny światowej. Saperzy 3. Flotylli Okrętów podjęli i zabezpieczyli niebezpieczne obiekty, które zostaną zdetonowane na poligonie lądowym wojsk specjalnych – informuje sekcja prasowa 3. Flotylli Okrętów.

Fot. 3.FO Fot. 3.FO Fot. 3.FO

Saperzy MW ostrzegają, że każdorazowo, o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować policję. Nie wolno ruszać, dotykać, ani przenosić znaleziska. Takie obiekty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne oddziały saperskie. Na niewypały i niewybuchy z okresu II wojny światowej można natrafić w różnych miejscach, a zwłaszcza tam, gdzie przed laty prowadzone były intensywne działania bojowe.

Była to 96. akcja Patrolu Saperskiego 43. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24