25.06.2021 15:30 5 PM/TTM

Absolutorium oraz wotum zaufania dla burmistrza Redy

Fot. Marek Trybanski/TTM

Wotum zaufania i absolutorium otrzymał podczas czwartkowej (24 czerwca) sesji burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński. Jak przyznaje skarbnik to nie był łatwy rok, ale udało się zrealizować planowane inwestycje.

Podczas wczorajszej sesji radni omówili oraz zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2020 rok.

Został zrealizowany cały szereg inwestycji drogowych. Ulica Obwodowa na całym odcinku, Polna, Karłowicza, Handlowa, nowe skrzyżowanie 12 Marca – Handlowa. Z drugiej strony też wyposażenie i uruchomienie Szkoły Podstawowej nr 6, powiększenie oferty Szkoły Podstawowej nr 4 o przedszkole, czyli kolejne miejsca dla dzieci. 2020 rok to również cały szereg drobniejszych zadań – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej burmistrz miasta Krzysztof Krzemiński.

Działaliśmy w warunkach pandemicznych, staraliśmy się zapewnić mieszkańcom najpilniejsze potrzeby, tak aby budżet domknąć w tych warunkach niepewności. Nie wiadomo było, jak się będzie dalej kształtowała sytuacja na rynku pracy – dodaje Agnieszka Dybicz, skarbnik Redy.

Podczas wczorajszej sesji radni omówili oraz zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2020 rok.

Ostatecznie budżet zamknął się kwotą ponad 143,4 mln zł po stronie wydatków i ponad 141,3 mln. zł po stronie dochodów. Zeszłoroczny budżet odnotował też deficyt w wysokości 1,7 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24