22.07.2021 10:04 2 AB

Pływaczka z Rumi zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski

Nastolatka Karolina Szalast, zawodniczka Tri-Team Rumia zdobyła medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 16. W rywalizacji stylem dowolnym na odległość 1500 metrów zajęła 3 miejsce z czasem 17:55:56.

Mistrzostwa Polski odbywały się od 15 do 18 lipca. Zawodniczka z Rumii w ciągu 4 dni awansowała trzykrotnie do finałów. Tam 16-latka zajęła 5 miejsce w kategorii 800 metrów stylem dowolnym, oraz 8 miejsce w rywalizacji na 400 metrów tym samym stylem. W obu kategoriach pobiła swoje rekordy życiowe. Na dystansie 1500 metrów zajęła 3 miejsce, chociaż do samego końca nie było wiadomo czy otrzyma medal.

Młoda zawodniczka dopłynęła do mety w tym samym czasie co Julita Kossowska z UKS 190 Łódź. Finalnie obie pływaczki stanęły na najniższym stopniu podium.

W zawodach brali także udział młodzi pływacy z trójmiasta. Po 6 medali sięgnęli zawodnicy z Delfina Gdynia, a 20 przywiózł UKS Żabianka Gdańsk.