22.07.2021 16:30 1 AB/TTM

Plażowi budowlańcy zawitali do Rozewia. Stworzyli tam prawie 3 metrową górę

Fot/TTM

W ciągu miesiąca na 24 plażach odpoczywający będą mogli wybudować wielką górę z piasku. Wszystko w ramach Plażowych Mistrzostw Budowniczych, które zachęcają plażowiczów do aktywnego i wspólnego spędzania czasu.

Plażowe Mistrzostwa Budownicze to inicjatywa zrzeszająca plażowiczów do wspólnego budowania gór piaskowych za pomocą łopat. Akcja organizowana jest co roku już od ośmiu lat. Jak się okazało ludzie bardzo chętnie biorą udział w takich inicjatywach i mimo wysokich temperatur, aktywnie próbują pobić rekord.

Nadzorujemy budowę jak największej budowli na wybrzeżu, pojawiamy się na 24 plażach przez cały miesiąc. Dopingujemy plażowych budowlańców do tego żeby zbudowali jak największą rekordową górę piachu. Sypanie góry nie brzmi atrakcyjnie jednak okazało się że ludzie czerpią radość z tego, że mogą coś robić wspólnie. Dotychczasowy rekord to ponad 3,5 metra. Taka góra potrafi ważyć nawet 90 ton. W tym roku największa góra to ta w Rewalu – 3,32 metra - mówi Inżynier Janusz, członek ekipy Plażowych Mistrzostw Budowniczych.

W tym roku zostało jeszcze 5 imprez do zakończenia edycji. Wyjątkowo warunki atmosferyczne nie przeszkodziły w organizacji wydarzeń na wszystkich zaplanowanych plażach. W Rozewiu niestety plażowicze nie pobili rekordu, jednak organizatorzy biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie są dobrej myśli.

W Rozewiu niestety nie padają rekordy frekwencji w budowaniu. Są jednak plaże gdzie brakuje nam łopat. Czasami jest tak że buduje nawet setka osób. Po budowie uczestnicy otrzymują od nas upominki. W tym roku mamy rekordową liczbę plaż bo aż 24, gminy chętnie nam je udostępniają. Mamy do końca 5 imprez i liczymy na to że ten rekord zostanie pobity - informuje organizator Plażowych Mistrzostw Budowniczych.

Fot/TTM Fot/TTM Fot/TTM Fot/TTM Fot/TTM Fot/TTM Fot/TTM

Mimo nienajlepszej frekwencji plażowiczom z Rozewia udało się wybudować imponującą górę. Ta mająca 298 cm została zmierzona specjalistycznym sprzętem

Odpowiadam za pomiar, mamy tutaj specjalny maszt. Liczy się każdy centymetr. Mamy też specjalny laser pomiarowy. Jesteśmy w stanie wyliczyć każdą górę, no i liczymy że padnie w końcu rekord - zapewnia Brygadzista Sławek, członek ekipy Plażowych Mistrzostw budowniczych

Dotychczasowy rekord na przestrzeni 8 lat to 3, 5 metra usypane w Ostrowie (gmina Władysławowo). Kolejne mistrzostwa odbędą się w Karwi już w najbliższy piątek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24