22.07.2021 14:30 34 PM/TTM

S6 otwarta jeszcze w tym roku?

Fot. TTM

Powstająca droga ekspresowa S6 pozwoli na pokonanie odcinka z Gdyni do Bożegopola Wielkiego w 25 minut – obecnie musimy na to poświęcić około 1,5 godziny. GDDKiA chciałoby uruchomić część trasy do końca tego roku, nie wiadomo jednak czy będzie to możliwe.

Terminy uruchomienia słynnej S6 zmieniały się kilka razy. Budowa przedłuża się ze względu na między innymi decyzje środowiskowe. W planie inwestora jest jednak puszczenie ruchu jeszcze w tym roku.

Jako inwestor staramy się jak najszybciej zakończyć tę inwestycję. Mobilizujemy wykonawców, żeby jak najszybciej puścić ruch od Gdyni poprzez Chwaszczyno, Szemud, Luzino do węzła Strzebielino, czyli nie do Bożegopola Wielkiego, tylko do Strzebielina i tam poprzez łącznik doprowadzenie do pobliskiej drogi krajowej numer sześć, gdzie też jest budowane skrzyżowanie. Chcemy żeby to się udało do końca tego roku, być może to będzie wczesną wiosną. To zależy od bardzo wielu czynników, między innymi atmosferycznych - wyjaśnia w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

Przypomnijmy, że w budowie są trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ponad 40 kilometrów. Budowa na poszczególnych odcinkach jest w różnym stopniu zaawansowania. Na trasie Luzino – Bożepole Wielkie to około 50 procent.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Jest to spory zakres robót. W tej chwili zostały prace związane z układaniem nawierzchni asfaltowej, prace wykończeniowe na obiektach mostowych – mówi Piotr Żłobiński, inżynier kontraktu z firmy Lafrentz Polska.

Wszystkie budowane obecnie odcinki mają zostać uruchomione do końca 2022 roku.

Obecnie GDDKiA podpisuje kolejne umowy na następne trasy S6 prowadzące do Słupska.

Źródło"TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24