30.07.2021 08:09 6 WH/TTM

Piasek im nie straszny! Strongmani będą siłować się na plaży w Dębkach

Kamera N24, zdęcie ilustracyjne

Już w niedzielę (1 sierpnia) na plaży w Dębkach przy wejściu nr 23 widzowie będą mogli obejrzeć wyjątkową rywalizację – zawody strongman. Nad polskie morze zjadą najlepsi siłacze z całej Polski m.in. Sławomir Toczek, Oskar Ziółkowski i Tomasz Lademann.

Plażowy Puchar Polski Strongman będzie nietypowy, bo siłacze o tytuł powalczą na piasku.

Pierwszy raz organizujemy zawody na plaży w Dębkach. Ta organizacja będzie troszkę inaczej przebiegać, musimy do tego użyć inne siły. Będzie to dla nas nowum. Myślę, że sobie z tym doskonale poradzimy – mówi organizator Bartłomiej Szreder z Wejherowskiego Klubu Kulturystycznego i Sportów Siłowych „Apollo” dla Telewizji TTM.

W Dębkach przy wejściu na plażę nr 23 pojawią się legendy polskiego strongmana i lokalni zawodnicy - Sławomir Toczek, Oskar Ziółkowski, Tomasz Lademann, Krzysztof Kacnerski, Dariusz Wejer i Maciej Hirsz. Sędziami będą Krzysztof Radzikowski i Dominik Abus, których widzowie mogą kojarzyć ze szklanego ekranu.

Będzie ciężko i będzie świetna zabawa. Oprócz tego będą konkurencje dla publiczności, ale one już z mniejszym ciężarem – dodaje Szreder.

Przygotowano sześć konkurencji, które są związane z morzem. Nie zabraknie kotwicy, łańcuchów i ciężarów – te jednak będą trochę lżejsze niż zwykle, ze względu na piasek. Ponadto przygotowano niespodziankę, ale organizatorzy nie chcą zdradzać więcej szczegółów. Atrakcję poznają widzowie już w niedzielę (1 sierpnia) po godzinie 15:00.

Problemem będzie piasek i zawodnicy będą musieli z ciężarem przebiec 20 metrów, następnie będą musieli wziąć łańcuch i przebiec kolejne 20 metrów. Dla tych grubasków 40 metrów na piasku to już jest ciężko. Wygrywa oczywiście najlepszy wynik – zwraca uwagę współorganizator Mateusz Ostaszewski z fundacji „Strongman”.

Źródło: mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24