30.07.2021 15:31 6 NW/SM Wejherowo

Anonimowe kontenery na odzież muszą zniknąć z miasta

Źródło:SM Wejherowo

Ubrania, których pozbywamy się z naszych szaf często wrzucamy do popularnych pojemników na odzież, mieszczących się na terenie Wejherowa. Nie wszystkie jednak postawiono w przestrzeni miasta zgodnie z prawem.

W kilku miejscach Wejherowa ustawione są anonimowe pojemniki na odzież używaną. Znajdziemy taki m.in. na osiedlu Sucharskiego, a ci którzy myślą, że wrzucając do środka niechciane już ubrania, pomogą komuś innemu w potrzebie – są prawdopodobnie w błędzie.

Niektóre z kontenerów nie posiadają logo firmy ani numeru kontaktowego do właściciela.

Do pojemników tych nie przyznają się również organizacje prowadzące działalność charytatywną tj. Caritas Diecezji Gdańskiej czy Zarząd Okręgowy PCK. Anonimowe pojemniki ustawione są na nie należących do nich działkach m.in. terenach spółki Energa – mówi Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej.

Źródło:SM Wejherowo

Takie same kontenery wcześniej stały na terenach miejskich, ale zostały przez urząd miasta wywiezione. Podobny los może spotkać tez te pojemniki, które ustawiono na osiedlu Sucharskiego.

Póki co, straż miejska do uprzątnięcia terenu zanieczyszczonego ciuchami wezwała właściciela terenu, bo tak stanowią przepisy. Ten natomiast zgodnie z przepisami kontener może usunąć - dodaje Hinca.

I jak dodaje, przy kontenerach tworzą się dzikie wysypiska śmieci. Są to także „magazyny” dla osób bezdomnych, którzy przebierają się przy nich w nowe ubrania, porzucając stare.

Źródło:SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24