02.08.2021 12:20 20 WH

Antyszczepionkowcy manifestowali przy mobilnym punkcie szczepień w Gdyni

Źródło: gdynia.pl

W sobotę (31 lipca) kilkanaście osób skandowało obraźliwe hasła w pobliżu szczepieniobusa na gdyńskim bulwarze. „Było to nielegalne zgromadzenie, z uwagi na to zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu” - mówi asp. Jolanta Grunert z gdyńskiej policji.

Do incydentu doszło w sobotnie przedpołudnie na bulwarze nadmorskim w Gdyni, gdzie usytuowano mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Według relacji świadków, protestujący mieli atakować słownie pracowników szczepieniobusa.

Zebrała się tam grupa około piętnastu osób, które manifestowały swoje niezadowolenie z tytułu tych szczepień. Na miejscu byli policjanci, którzy od rana zabezpieczali szczepieniobus, aby szczepienia mogły odbyć się bezpiecznie i bez zakłóceń – informuje asp. Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Mundurowi wylegitymowali protestujących. Jak informuje policja, było to zgromadzenie nielegalne. Wobec piętnastu osób zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Za udział w nielegalnym zgromadzeniu grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych - dodaje Grunert.

Przypomnijmy, że od 23 lipca do 6 sierpnia gdyńskie dzielnice odwiedza szczepienobus, gdzie chętni, bez wcześniejszej rejestracji, mogą przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24