02.08.2021 13:20 3 WH

Wypadek w Bożympolu Wielkim – osobówka wymusiła pierwszeństwo ciężarówce

Fot. czytelnik

W niedzielę (1 sierpnia) na krajowej szóstce w Bożympolu Wielkim doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. Jak informuje policja, najprawdopodobniej kierowca seata wymusił pierwszeństwo, powodując wypadek.

Około godziny 18:30 w niedzielę (1 sierpnia) policjanci otrzymali zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w Bożympolu Wielkim na skrzyżowaniu ulic Wejherowska – Osiedlowa.

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 30-latek kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 49-letniemu kierowcy samochodu ciężarowego mann. W wyniku czego doszło do zderzenia – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Poszkodowany został kierowca osobówki, który trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Sprawdzono mężczyzn pod kątem obecności alkoholu – obaj byli trzeźwi. Teraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Mundurowi przypominają i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Prędkość, brawura, brak wyobraźni i umiejętności kierowców prowadzą najczęściej do poważnych w skutkach wypadków drogowych – dodaje Potrykus.

Przez około dwie godziny na drodze krajowej nr 6 w Bożympolu Wielkim występowały utrudnienia w ruchu. Początkowo droga była zablokowana, następnie wprowadzono ruch wahadłowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24