04.08.2021 10:00 15 AB

Przydomowe ogródki to nie śmietnik - straż miejska kontroluje

Fot. SM Rumia

Złom, stare rowery, odpady, kawałki kartonów - tak zanieczyszczone podwórza na nieruchomościach prywatnych nie są rzadkością. Straż Miejska w Rumi postanowiła temu zapobiec.

Od początku roku straż miejska prowadzi działania zapobiegające zaśmiecaniu miasta. W tym celu patroluje posesje prywatne. Mimo masowych rewizji straż nadal znajduje zanieczyszczenia, które dają podstawy do ukarania mieszkańca.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli zmotoryzowanych i pieszych. Odbyło się 6 służb w budynku Urzędu Miasta. Działania patroli pozwoliły ujawnić 50 wykroczeń, z których 12 zakończyło się mandatami karnymi, a 34 pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, 3 sprawy skierowano do sądu w postaci wniosków o ukaranie, jedna sprawa jest procedowana. Wykonano 76 interwencji zleconych przez obywateli, 16 osób wylegitymowano. Dokonano też 34 sprawdzeń miejsc uznanych za zagrożone - informuje Straż Miejska w Rumi.

Przy patrolach brane pod uwagę są m.in. teren nieruchomości, posiadane pojemniki na śmieci a także sposób ogrzewania budynków.

Znalezienie odpadów, rozbitego szkła, czy plam oleju także może skutkować otrzymaniem kary. Protokoły kontroli przekazywane są do urzędu miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24