05.08.2021 11:30 2 NW/TTM

Szykują się remonty w powiecie puckim

Fot. TTM

Kolejne inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w powiecie puckim dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Udało się pozyskać około 2,5 mln zł. W ramach zadań wyremontowane zostaną drogi powiatowe i zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców.

W ramach dofinansowania w powiecie puckim odnowione zostaną chodniki znajdujące się przy drogach powiatowych. Na to zadanie przeznaczone zostaną 3 mln zł, z czego połowa pochodzi z programu rządowego. Metamorfozę przejdą cztery chodniki w gminie Krokowa i jeden w Leśniewie.

Naprawiony zostanie chodnik od Krokowej do Jeldzina, od Lubkowa w kierunku drogi wojewódzkiej nr 213, do boiska i od Karlikowa do drogi wojewódzkiej nr 218, do przystanku PKS oraz chodnik w Lisewie i jeden w Leśniewie. Inwestycje będą realizowane na przestrzeni dwóch lat – dwa zadania wykonane zostaną w tym roku, a kolejne w przyszłym.

Powiat otrzymał także dofinansowanie na remont dróg powiatowych.

To bardzo nas cieszy, bo potrzebują już te drogi remontów. Ostatnio udało nam się wyremontować te będące w najgorszym stanie, czyli drogę przez Rzucewo, od Rzucewa do Osłonina i od Starzyna do Parszkowa. Teraz przyszedł czas na drogę w gminie Krokowa od Parszczyc do drogi wojewódzkiej, czyli odcinek na wysokości Karwieńskich Błot I i drogę od Gnieżdżewa do Łebcza - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Ta ostatnia remontowana była kilkanaście lat temu i, jak mówi starosta pucki, prawdopodobnie zadanie nie zostało wykonane w pełni tak jak powinno, przez co droga faluje i zapada się.

Są to inwestycje, które mogłyby jeszcze chwilę poczekać, ale dzięki dofinansowaniu możemy wyremontować je już teraz. Po przetargu kwota wyszła całkowicie przyzwoita, bo z 7 milionów złotych udało się ją zmniejszyć do nieco ponad 5. Zadanie planujemy zakończyć pod koniec jesieni tego roku - mówił Jarosław Białk w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

To jednak nie koniec prac drogowych. Powiat pucki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z programu „Bezpieczeństwo” otrzymał dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa.

W Pierwoszynie na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminą pojawi się przejście dla pieszych, oznakowanie i sygnalizacja świetlna. Oświetlenie pojawi się także w Wielkiej Piaśnicy.

Na to przedsięwzięcie pozyskano 400 tys. zł. Całkowity koszt prac to wydatek rzędu 800 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24