06.08.2021 09:00 0 AB

Kolejny koncert XVI Cysterskiego Lata Muzycznego - wysłuchamy organów, akordeonu i fagotu

zdj.ilustr./źróło:pixabay.com

Tradycyjnie w niedzielę (8 sierpnia) o 20:30 odbędzie się kolejny koncert organowy w ramach Cysterskiego Lata Muzycznego. W tym tygodniu Kościół Zwiastowania Pana w Żarnowcu ugości artystów grających na organach, akordeonie i fagocie.

W żarnowieckiej parafii wybrzmią najpopularniejsze utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Bohuslava Martinu czy Johannesa Brahmsa. Oprócz organisty Michala Novenko, na koncert zostali zaproszeni Elżbieta Rosińska grająca na akordeonie, a także fagocista Mirosław Pachowicz.

Michal Novenko to profesor w Konserwatorium Praskim. Prowadził międzynarodowe kursy mistrzowskie m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Brał udział w międzynarodowych festiwalach w Rzymie, Arezzo czy Hamburgu. Jest także jurorem konkursów organowych.

Na akordeonie zagra dla gości Elżbieta Rosińska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako solistka koncertowała w Polsce, Niemczech, Finlandii, Słowacji, Austrii, Iranie i Szwajcarii. Od ponad 20 lat organizuje letnie kursy dla młodych akordeonistów.

Ostatnim artystą jest Mirosław Pachowicz - fagocista, który jest czynnym muzykiem orkiestrowym.

Niedzielny koncert będzie jednym z ostatnich podczas XVI edycji Cysterskiego Lata. Do końca pozostały jeszcze trzy a ostatni odbędzie się 22 sierpnia. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24