16.08.2021 13:00 0 NW/TTM

Udało się! W Bolszewie pobito rekord Polski

Fot. TTM

Rzeźbiarski festiwal, który zorganizowano w Bolszewie cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że udało się pobić rekord Polski w największej liczbie osób rzeźbiących w jednym miejscu. W sumie w drewnie rzeźbiło 149 osób.

Wielkie święto rzeźby w gminie Wejherowo za nami. W pięć dni artyści z całej Polski i zagranicy stworzyli monumentalne rzeźby, które były częścią większego projektu – próby pobicia rekordu w największej liczbie osób rzeźbiących w jednym miejscu.

Przez te kilka dni naszych rzeźbiarzy odwiedzało sporo osób. Byli tacy mieszkańcy, którzy systematycznie podglądali postępy pracy naszych artystów. Finałem festiwalu było bicie rekordu Polski – powiedziała Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

W sumie w niedzielę, 15 sierpnia, w Artparku w Bolszewie zebrało się 149 osób, które wspólnymi siłami odniosły sukces i ustanowiły nowy rekord Polski.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.

Tego dnia odbył się także konkurs na najładniejszą rzeźbę. Pierwsze miejsce zdobył Raimundas Uzdrawis z Litwy, drugie drużyna Andrzej Mirończuk i Natasza Sobczak, a trzecie Marcin Różycki i Bogusław Migel.

Wybór ten nie należał jednak do najłatwiejszych.

Wszystkie rzeźby są tak piękne, że ciężko wybrać najpiękniejszą - powiedział Krzysztof, mieszkaniec Bolszewa.

Rzeźby są genialne i ciężko uwierzyć, że artystom zajęło to tylko kilka dni - powiedział Marek z Bolszewa.

Tematyką festiwalu było fantasy. Powstały rzeźby m.in. inspirowane Alicją w Krainie Czarów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24