17.08.2021 12:00 0 NW/KMP w Gdyni

Sprawdzą czy piesi i rowerzyści są ostrożni na drodze

Fot. KMP w Gdyni

Czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów drogowych? Sprawdzą to gdyńscy i wejherowscy mundurowi podczas działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W środę, 18 sierpnia funkcjonariusze z wejherowskiej oraz gdyńskiej drogówki patrolować będą ulice i sprawdzać czy niechronieni uczestnicy ruchu, jakimi są piesi i rowerzyści stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi zwrócą uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również czy piesi i rowerzyści także stosują się do przepisów ruchu drogowego. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych” - mówi asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Policjanci będą przypominać zarówno kierującym jak i pieszym, jak ważne jest dostosowanie się do przepisów i panujących warunków pogodowych.

Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści, którzy biorą udział w wypadku drogowym doznają często bardzo poważnych obrażeń, które mogą skutkować urazem do końca życia, a nawet śmiercią. O tego typu zdarzeniach pisaliśmy ostatnio tutaj, tutaj czy w tym artykule.

Policjanci apelują, aby piesi stosowali zasadę ograniczonego zaufania, co w dużej mierze przyczyni się do ich bezpieczeństwa. Przypominamy, aby kierujący zachowali szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo - mówi asp. Jolanta Grunert.

Policjanci także apelują do rodziców i opiekunów o pilnowanie swoich pociech na drodze oraz w jej pobliżu. Niefrasobliwość dorosłych i brak należytej uwagi poświęconej dzieciom może skończyć się dramatem - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Reda: Potrącenie pieszego przez osobówkę

Tragiczny wypadek w Redzie - nie żyje rowerzysta

Potrącenie w Jastarni. Kobieta trafiła do szpitala

Potrącenie pieszego, śmigłowiec LPR w akcji


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24