17.08.2021 14:00 2 PM/gdynia.pl

Cukierek albo… maseczka. Akcja w miejskich autobusach

Jeśli wchodzisz do autobusu w maseczce – dostajesz krówkę, a jeśli bez osłony ust i nosa – dostajesz maseczkę, żeby chronić innych podróżnych. W taki sposób ZKM Gdynia przez kilka dni dziękuje pasażerom, którzy przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią.

Trwa kilkudniowa akcja ZKM Gdynia, która ma uświadomić pasażerom, że pandemia nadal trwa.

Przedsięwzięcie ruszyło w miniony piątek (13 sierpnia). Na każdej z krówek przeczytamy: „Dziękujemy, że nosisz maseczkę”. Ten mały gest to podziękowanie za to, że dzięki rozsądnemu podejściu nie musimy już obawiać się jazdy komunikacją miejską – to wciąż bezpieczna opcja przemieszczania się po mieście, a, jak można łatwo zaobserwować, pasażerowie biorą sobie do serca obowiązujące reguły – czytamy na gdynia.pl.

W Polsce wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki w środkach publicznego transportu zbiorowego.

— Edukowanie pasażerów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla komunikacji miejskiej, która, jak dobrze wiemy, w szczycie pandemii zanotowała ogromne spadki liczby pasażerów i musi mozolnie odbudowywać zaufanie. To szczególnie ważne w kontekście możliwej kolejnej fali, przed którą przestrzegają lekarze i wirusolodzy – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24